Rychlá navigace

Novinky ve verzi 3.1.44.71) Fulltextové vyhledáváníNa všech hlavních oknech je k dispozici lišta pro fulltextové vyhledávání v seznamu. Prohledávány jsou jak hlavní záznamy v seznamu (hlavičky smluv), tak i vnořené položky (zboží, čísla vyúčtování atd.). Snadno lze takto vyhledat např. objednávky nebo smlouvy dle názvu zboží v jejich položkách. Podrobný popis naleznete ZDE.2) Vylepšené ovládání filtračních dialogůAutomatické přednastavení výchozího operátoru při zadávání filtrační podmínky. Dříve bylo potřeba vždy zvolit operátor a poté zapsat hledaný výraz. Nyní stačí zapsat hledaný výraz a operátor je doplněn automaticky. Při zadání datumu od-do je předvolen operátor „mezi“. Definování filtrů je tak nyní mnohem jednodušší.
3) Klávesové zkratkyČasto prováděné operace získaly své klávesové zkratky. ContOS lze nyní velmi rychle ovládat i z klávesnice. Seznam klávesových zkratek naleznete ZDE.
4) Integrace čárového kóduNa všech smlouvách a dokladech je tištěn také čárový kód, který obsahuje číslo daného dokumentu.


Sejmutí tohoto kódu v příslušném okně způsobí vyhledání a zobrazení daného dokumentu. Nyní již nemusíte opisovat číslo smlouvy a vyhledávat jej v seznamu, stačí pouze sejmout kód a smlouva se ihned zobrazí a spolu s ní i ostatní zákazníkovo dokumenty. 


Podrobný popis nastavení naleznete ZDE.


5) Automatizovaný tisk štítků ČKPokud sepíšete novou smlouvu, můžete k ní okamžitě vytisknout štítky s čárovým kódem a ihned jimi označit dané zboží. Lze využít speciální tiskárny pro tisk kódů na samolepící štítky. Tímto způsobem lze také velmi snadno tisknout cenovky ke zboží nebo štítky s čárovým kódem smluv. Podrobný popis nastavení naleznete ZDE.6) Kopie dokladůJiž není potřeba každou smlouvu, každý doklad psát vždy od začátku. Nyní můžete vytvořit nový pouhým zkopírováním údajů z jiného dokladu. Kopie lze provádět jak pouze hlaviček, tak i celých dokladů s položkami.


 7) Vylepšené datové propojení mezi adresářem a ostatními modulyV adresáři klientů jsou také informace o počtu různých dokladů, které u klienta evidujete. Kliknutím na hyperlink se nyní automaticky přepnete do okna se seznamem těchto dokumentů a dále s nimi můžete pracovat.

8) Možnost tisku interaktivně vybraných záznamů 

Nyní lze interaktivně zatrhnout určité záznamy a vytisknout je. Pokud potřebujete vytisknout několik specifických faktur, nemusíte je tisknout jednotlivě, ale stačí je nejprve v seznamu zaškrtnout a poté vytisknout v režimu Výběr.
9) Napojení expedice na přepravní společnosti Pošta bez hranic a Česká pošta


 

V modulu Expedice přibyli další dva přepravci, pro které lze připravit datový soubor s podáním zásilek a zároveň automaticky načítat jejich stavy doručení. Nyní nově Pošta bez hranic a Česká pošta. Připravuje se také Zásilkovna a Messenger v Praze.10) Při hromadném zpracování objednávek lze vybrat konkrétního dopravceV dialogu pro hromadné zpracování objednávek lze v sekci generování expedice určit specifického přepravce, který bude zpracovávané objednávky expedovat. Pokud žádný vybrán není, popř. je ponechána automatická volba, je expedice generována pro dopravce uvedeného na konkrétní objednávce.

11) Logování akcíV aplikaci je možno sledovat záznamy o určitých provedených akcích a jejich průběhu. V současnosti je takto zaznamenávána komunikace s přepravní službou. Zpětně lze prohlédnout, kdo, kdy a co exportoval, popř. jaké stavy zásilek byly získány.

12) U pokladních dokladů lze vynutit zadání klienta (nový parametr v nastavení aplikace)Pokud potřebujete obsluhu donutit, aby u každého pokladního dokladu nezapomněla vyplnit klienta, pak lze využít toto nové nastavení v parametrech uživatele.13) Inteligentní ovládací prvek pro zadávání datumových hodnotDatumové hodnoty lze nyní zadávat mnohem jednodušeji. Když např. v datovém poli stisknete mezerník, je automaticky doplněno aktuální datum. Pokud napíšete pouze den, je automaticky doplněn aktuální měsíc a rok, pokud uvedete den a měsíc, je automaticky doplněn aktuální rok.