Rychlá navigace

ContOS podporuje na svých tiskových sestavách (proforma, daňový doklad, zástavní smlouva) tzv. QR platby. Jedná se o QR kód s údaji pro bezhotovostní platbu, která je zakódována dle standardu pro QR platbu. Sejmutím QR kódu chytrým telefonem s příslušnou aplikací pro bankovní platby můžeme jednoduše provést bezhotovostní platbu.


Nejedná se však o žádný mezinárodně uznávaný standard, každá země si jej řeší po svém. V České republice to řeší Česká bankovní asociace (http://qr-platba.cz/wp-content/uploads/QR_platba_standard_CBA.pdf), na Slovensku zase Slovenská bankovná asociácia (http://www.sbaonline.sk/sk/projekty/qr-platby/).


ContOS zatím podporuje QR platby pro ČR, ale je možné další rozšíření. QR platby podporují tuzemské větší banky, např. ČSOB, ČS, KB, FIO, Raiffeisen bank, Air bank, Zuno Equa bank a postupně se jistě přidají další.Nastavení v ContOSu


Z pohledu ContOSu je nutno doplnit IBAN vašeho účtu, na který budete přijímat platby. To se provede v číselníku Číselníky/Úhrady/Bankovní účty.