Rychlá navigace

Novinky ve verzi 3.1.62.8Nové jádro systému v2.0.

Přepracovali jsme jádro aplikace. Za čtyři roky, které uplynuly od uvedení prvních verzí, jsme nasbírali množství poznatků a zkušeností s řešením požadavků uživatelů. Smyslem úprav bylo nejen zvýšení výkonu, ale i umožnění dalšího rozšiřování a přidávání nových funkcí.


Došlo k revizi architektury jádra, optimalizaci kódu a k lepšímu využití nových vlastností posledních operačních systémů Windows. Aplikace je nyní svižnější a zabírá méně systémových prostředků počítače (až o 30%vyšší úspora operační paměti počítače).Nový modul Export dat.


Export dat umožňuje vytvářet uživatelské SQL dotazy a získávat v podstatě libovolné datové výstupy z databáze ContOSu. Tato funkce je pro oprávněné uživatele k dispozici v každém okně se seznamem. SQL dotazy je možno interaktivně navrhovat a testovat ve vizuálním návrháři. Ke každé úloze lze nastavit přístupová oprávnění a data exportovat do formátu CSV nebo XML.


Obr. 1 -  Vizuální návrhář SQL dotazů
Obr. 2 -  Export výsledku dotazu do souboru csv


Obr. 3 -  Vyexportovaný datový soubor v ExceluNová funkce Refresh (znovunačtení dat)


Každé okno se seznamem má k dispozici novou funkci „Refresh“, která umožňuje opětovné načtení dat bez nutnosti nového otevření okna. Ocení to zejména uživatelé v síťovém provozu, kteří si tak mohou vždy načíst aktuální stav dat, např. Došlé objednávky, stav skladu nebo prodejní doklady.Číselník šablon


V editoru e-mailových šablon lze proměnné vkládat přímo na aktuální pozici kurzoru poklepáním v seznamu proměnných.Bankovní příkazy


Pokud dojde k chybám při přenosu, popř. bankovní systém hlásí varování apod., je možno zobrazit log přímo ze závěrečného dialogu. Doposud bylo nutno v takovém případě jít do Logu akcí a daný záznam o přenosu ručně otevřít.Log akcí - možnost tisku.


Obsah záznamů v Logu akcí lze nyní vytisknout.


Rychlejší vykreslování oken.


V souvislosti s přechodem na nové jádro aplikace došlo k rychlejšímu vykreslování oken v aplikaci.


V tiskovém dialogu lze určit pořadí sestav v seznamu.


 

U každé sestavy lze zadat její pořadí, ve kterém bude zobrazována v seznamu sestav.


Vyhlazené zobrazování písmen v HTML editoru.
V souvislosti s přechodem na nové jádro aplikace došlo k vylepšení zobrazení znaků v HTML editoru.


Na záložkách oken jsou ikony pro snadnější orientaci.


Na záložkách oken se seznamem jsou doplněny ikony, které vizuálně usnadňují orientaci mezi jednotlivými záložkami


Fulltextové vyhledávání


Rozšíření možnosti vyhledávání. Nyní lze fulltextově prohledávat buď pouze v aktuálně vyfiltrovaných datech anebo v rámci všech dat. K tomu stačí ve vyhledávacím poli stisknout klávesovou zkratku CTRL+ENTER.Integrace dopravce MESSENGER.


ContOS podporuje dalšího dopravce, společnost MESSENGER. Pro objednání svozu stačí odeslat zásilky z modulu Expedice podobně jako u ostatních dopravců. Přístupové údaje do systému Messenger je nutno vyžádat na helpdesku dopravce.


Objednávky - jazyk komunikace


V modulu Objednávky je možnost evidovat jazyk komunikace a ten pak využít při zasílání automatizovaných zpráv. Ne vždy totiž jazyk, kterým chcete se zákazníkem komunikovat odpovídá státu v dodací adrese. Nyní tedy lze explicitně určit, v jakém jazyce má být objednávka vyřizována a přinést tak zákazníkům vyšší komfort v komunikaci.
Filtry - předdefinované klávesové zkratky


Pro rychlejší orientaci ve vyfiltrovaných datech jsme zavedli nové klávesové zkratky pro přepnutí na výchozí filtr (F11) a na odfiltrování všech dat (F12).


Bankovní příkazy - doplněn filtrační dialog


Bankovní příkazy lze nyní filtrovat pomocí standardního filtračního dialogu, tak jak je to obvyklé v ostatních oknech se seznamem.


Zboží - postupné načítání dalších fotek zboží.


Ve skladových kartách na záložce fotografie se zobrazoval najednou pouze omezený výpis fotografií. Nyní lze postupně načítat všechny fotografie aniž by to zpomalilo provoz zejména v síti.