Rychlá navigace

Když je vydána nová verze aplikace, zobrazí se v pravém dolním rohu hlavního okna indikace nové verze. Instalovat aktualizace je oprávněn pouze uživatel admin, ostatním uživatelům se zobrazí informační box.


Je-li tedy přihlášen správce aplikace (admin), může aktualizaci spustit poklepáním na indikační ikonu.


Před začátkem aktualizace je nutné, aby všichni uživatelé aplikaci ukončili.

Aktualizaci, resp. zjištění, zda je k dispozici nová verze, lze také spustit manuálně z hlavního menu, sekce Nastavení a servis/O aplikaci. V okně poté stiskneme tlačítko Zkontrolovat aktualizace aplikace.
Pokud je nová verze dostupná, zobrazí se informační okno s číslem nové verze a přehledem jejích novinek.
Po stisknutí tlačítka Stáhnout a nainstalovat se začne aktualizace stahovat. Po dokončení stahování se zobrazí potvrzovací dialog a po odsouhlasení, dojde k ukončení aplikace a zahájení vlastní aktualizace.
V průvodci instalací je potřeba odsouhlasit licenční podmínky:


 Zobrazí se přehled změn ve verzi:Poté se přednastaví složka, ve které je nalezena instalace ContOSu. Tuto složku neměňte a potvrďte následně instalaci do této složky.

 


Po dokončení instalace stačí stisknout tlačítko Dokončit a pokud necháte zaškrtnuté políčko Spustit ContOS, aplikace se automaticky spustí. Během spuštění aplikace může také proběhnout aktualizace databáze, která je samočinná a po jejím skončení se již lze do aplikace přihlásit. 


Od tohoto okamžiku mohou s aplikací pracovat i ostatní uživatelé.